Інтернет-шахрайства
В період повномасштабної війни в Україні стало особливо поширеним шахрайство в Інтернеті. Шахраї використовують ситуацію, щоб наживатися на людях, які переживають стрес і емоційне виснаження, вигадуючи нові злочинні схеми.
Це один із видів шахрайства, яке полягає у заволодінні майновими правами або майном шляхом зловживання довірою або обману (ст.190 КК України).
На даний час, прокурорами Волочиської окружної прокуратури за місцем дислокації в м.Городок здійснюється процесуальне керівництво у 72 кримінальних провадженнях за фактами шахрайств, з яких 19 – розпочато упродовж 2024 року.
Поширеними способами вчинення шахрайських дій залишаються дзвінки від нібито представників банку, які під приводом збільшення кредитного ліміту, проведення переідентифікації, блокування/розблокування картки, несанкціонованого зняття чи перерахунку коштів, а також купівля-продаж неіснуючих товарів в інтернет-магазинах, через онлайн-платформу OLX, соціальні мережі та месенджери.
Окрім того, поширюється новий вид шахрайства, де під виглядом заробітку отримують банківські дані людей. Так, в соціальних мережах та месенджерах шахраї розсилають повідомлення з пропозиціями легкої онлайн - роботи. Схема полягає у купівлі та продажу на іншому сайті товару, нібито для його популяризації. Спочатку «роботодавці» справді виплачують невеликі суми, аби викликати довіру. Надалі вимагають зареєструватися на фальшиві інтернет-магазини, де необхідно поповнити «баланс» для покупок, та задля виведення коштів вимагають нові перекази. Після отримання від потерпілих значних сум грошових коштів «роботодавці» зникають та блокують жертву у соціальних мережах чи месенджерах.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, зверніться до правоохоронних органів.
Заступник керівника
Волочиської окружної прокуратури Віталій ПРОКОПЧУК