ПФУ: ЗАПИТУЄТЕ-ВІДПОВІДАЄМО
Мені призначено дату відеоідентифікації. Які документи потрібно мати для успішного результату?
Для проходження відеоідентифікації пенсіонеру потрібно мати документ, що засвідчує його особу (як правило, це паспорт громадянина України). Якщо пенсію призначено дітям, то для відеоідентифікації необхідне свідоцтво про народження.
У разі якщо при відеоідентифікації присутній законний представник або помічник пенсіонера, крім свого документа, що засвідчує особу, він повинен надати документ, який підтверджує повноваження законного представника (Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 20.11.2023 за № 49-2 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за № 2111/41167).
Моя дружина після одруження змінила прізвище та отримала нове посвідчення УБД і паспорт. Чи має вона повідомляти про це Пенсійний фонд України?
Облік пільговиків ведеться в Реєстрі осіб, які мають право на пільги, шляхом формування на кожного персональної облікової картки.
У разі зміни паспорта та посвідчення учасника бойових дій потрібно внести відповідні зміни до створеної персональної облікової картки пільговика.
Для коригування інформації пільговик має протягом 30 днів повідомити про зміни орган Пенсійного фонду України (пункт 8 Положення про Реєстр осіб, які мають право на пільги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117).
Подати заяву про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги, можна:
🔹 особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;
🔹 поштою, надіславши документ на адресу органу Фонду;
🔹 онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через “Портал Дія”.