Музей став культурним партнером міжнародної конференції з хімічних технологій та інженерії
12 грудня 2025 р. на базі Городоцького краєзнавчого музею (G-Museum) відбувалася практична частина міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні технології і матеріали для промисловості та довкілля» (ІТМIE 2025). Її організатором став партнер музею – Кафедра хімії та хімічної інженерії Хмельницького національного університету (Завідувач – доктор технічних наук, професор Ольга Параска). Подія приурочена з нагоди 10-ї річниці створення Лабораторії досліджень мінералів на кафедрі хімії та хімічної інженерії.

В рамках конференції у G-Museum презентовано унікальні мінералогічні артефакти регіону, які мають значну наукову, освітню та культурну цінність. Міжнародна конференція ІТМIE 2025 об’єднала науковців, викладачів, аспірантів, студентів, представників промисловості з України, Польщі, Швейцарії, Словаччини, Чехії та Норвегії.
В даний час фахівці Лабораторії досліджень мінералів здійснюють широкий спектр точних аналітичних досліджень, якісний контроль речовин, матеріалів і продукції в різних галузях промисловості, контроль параметрів навколишнього середовища у відповідності сталому розвитку, впровадження вітчизняних наукових розробок у виробничі процеси.
Доповіді міжнародної конференції ІТМIE 2025 були присвячені сучасним досягненням у галузі хімічних технологій, матеріалознавства, екологічно безпечних виробництв, інноваційних матеріалів та методів їх дослідження.
Мінералогічні артефакти регіону, які мають значну наукову, освітню цінність презентували для учасників міжнародної конференції заступник начальника відділу культури, національностей, релігій та туризму Сергій Щур та директор G-Museum Наталія Гоцуляк. Також для учасників конференції було проведено екскурсію експозиціями музею, картинній галереї та Школі природничих наук імені Сергія Виноградського.
Під час роботи конференції відбувалася активна наукова дискусія, розглянуто досягнення щодо раціонального використання інноваційних матеріалів для забезпечення сталого розвитку територій. За результатами роботи видано збірник матеріалів.