Українці мають давні державні традиції!

Дата: 28.07.2022 15:42

День Української державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 р. з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

У рамках відзначення Дня Української державності на території Городоцької міської територіальної громади 28 липня 2022 р. на площі, біля погруддя Михайла Грушевського, проведено урочисту церемонію покладання квітів в рамках патріотичного заходу «Україна – це вічність».

На фото: Вікторія Літвінчук

Вшанувати пам`ять прийшли міський голова Неоніла Андрійчук, начальник ВПД №1 ХРУП ГУНП в Хмельницькій області Юрій Краковецький, начальник другого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Стецко, заступники міського голови Роман Конюшко і Дмитро Варшавський, депутат Хмельницької обласної ради Володимир Поворозник, представники громадської організації “За конкретні справи” представники органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, молодь, жителі міста.

Ведучий дійства – Олег Федоров, назвав імена п’яти наших земляків, які загинули з початку повномасштабного вторгнення. Це – Олександр Мельник, Олександр Кушнір, Віктор Шкромида, Олександр Дезік, Іван Назаров. Звучав Гімн України, присутні схилили голову в пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.

На фото: аматорський зразковий ансамбль пісні «Чарівниця» мистецької школи «Городоцька дитяча музична школа»

На фото: народний ансамбль української пісні «Співуче джерело» Городоцького МБК

Після чого керівництвом громади спільно з старостами та жителями населених пунктів було вшановано пам’ять загиблих Героїв російсько-української війни (2014-2022) на кладовищах та біля меморіальних плит.

На фотографіях: вшанування Героїв у Лісоводах

Також глядачі мали можливість переглянути виставку книг та картин вихованців мистецької школи "Городоцька дитяча художня школа" на тему: «Тобі, Україно моя, і перший мій подих, і подих останній тобі».

Фото без опису   Фото без опису

Загалом захід пройшов у патріотичній атмосфері. В час неймовірно жорстокої війни, на шостому її місяці, після восьми років бойових дій найважливішим національним завданням є берегти єдність українців, працювати разом на перемогу. Ми переконалися, що дане свято є одним із тих, що об’єднує нашу націю. Це вкрай потрібно під час такого важливого історичного періоду, що ми є його свідками сьогодні. Єдність українців, які знають, що ця державність має тисячолітню історію зараз на вагу золота.

Ми – переможемо! Україна – понад усе!